ZAJĘCIA DYDAKTYCZNE

Komunikat o błędzie

  • Deprecated function: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; views_display has a deprecated constructor w require_once() (linia 3240 z /home/cz-dworek/ftp/www/includes/bootstrap.inc).
  • Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters w drupal_get_feeds() (linia 394 z /home/cz-dworek/ftp/www/includes/common.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2394 z /home/cz-dworek/ftp/www/includes/menu.inc).

W trakcie zajęć ogólnorozwojowych realizowana jest podstawa programowa MEN. Wszystkie grupy przedszkolne pracują na programie wychowania przedszkolnego „Zanim będę uczniem”, który oparty jest na edukacji wspierającej indywidualny rozwój każdego dziecka, zgodny z jego możliwościami.  Zachęca do stosowania nowatorskich form i metod pracy, pozostawia możliwość modyfikacji, zawiera wskazówki o charakterze metodycznym i organizacyjnym. Autorzy programu silnie akcentują konieczność wyjścia naprzeciw potrzebom dzieci, podmiotowego traktowania dziecka i podejmowania przez nie różnorodnych działań, będących podstawą rozwoju.

Realizując treści programowe nauczycielki odwołują się do dziecięcych przeżyć, doświadczeń, wiadomości, zainteresowań. Dzięki temu dzieci są aktywne, twórcze i chętnie uczestniczą w zajęciach.

Zajęcia plastyczne stanowią integralną część zajęć ogólnorozwojowych. Podczas nich dzieci poznają różnorodne techniki plastyczne. Mają nieograniczony dostęp do materiałów plastycznych, co wpływa pozytywnie na rozwój twórczości i wyobraźni dziecięcej.