POSIŁKI

Zapewniamy naszym przedszkolakom trzy pełnowartościowe posiłki dziennie dostosowane do potrzeb dietetycznych każdego z naszych przedszkolaków, dostarczane przez firmę cateringową Zdrowe Dzieciaki:

Śniadanie

Podawane jest w godzinach od 8.30 do 9.00 w charakterze stołu szwedzkiego. Przedszkolaki samodzielnie przygotowują sobie kanapki mając do wyboru m.in.: różne gatunki pieczywa, wędlinę, ser żółty, twarożek, pastę jajeczną, rybną czy warzywną oraz warzywa: ogórek, pomidor, sałata, kiełki. Proponujemy również kaszę z owocami. Do picia dzieci serwujemy herbatę.
 

Obiad

Podawany jest w godzinach od 12.30 do 13.30. Składa się z dwóch dań oraz deseru, tj. pożywnej zupy oraz drugiego dania mięsnego lub wegetariańskiego, surówki i kompotu na bazie owoców. Na deser codziennie są owoce.
 

Podwieczorek

Podawany jest o godzinie 15.30. Dzieci dostają kanapki z serem, wędliną lub twarożkiem bądź naleśniki z dżemem lub ryż z jabłkiem i cynamonem. Często też bywa ciasto domowego wypieku, racuchy, placuszki, kisiel, budyń lub jogurt. Niezależnie od tego codziennie podawane są również owoce.